StatikTube'yi Tanıyın

StatikTube Nedir?
StatikTube, betonarme ve çelik projelendirme alanında kendisini geliştirmek isteyenler için geliştirilmiş bir eğitim kanalıdır. StatikTube eğitim kanalı, VBTEKNİK İnşaat Mühendisliği tarafından geliştirilmiş olup gerçek projeler ile çalışır.
Dahası, StatikTube'de alacağınız eğitimlerin tamamı aktif olarak betonarme ve çelik proje üreten VBTEKNİK Mühendislik tarafından düzenlenmektedir. Teorik bilgilerinizi çok rahatlıkla pratiğe çevirecek ve işi yerinde öğreneceksiniz.
Eğitim sonunda menülerde ki Sertifika Al bölümünden almış olduğunuz eğitimleri içeren sertifikanızı alarak iş başvurularında etkili olabilirsiniz. 

StatikTube Kanalına Kimler Katılabilir?
Eğitim kanalımıza inşaat mühendisleri, inşaat mühendisliği öğrencileri, inşaat teknikerleri ve mimarlar katılım sağlayabilirler.

StatikTube İçeriği Nedir?
İçeriğinde video eğitim kanalları ve canlı ders modülü mevcuttur. Uygulanmış gerçek projelerin betonarme ve çelik proje eğitim videolarını izleyebilir ilgili linklerden bu projelere ait statik proje ve data dosyalarını indirebilirsiniz.
Video eğitim paketlerinin içerisinde betonarme ve çelik proje tecrübenizi artıracak nitelikte ilave indirilebilir betonarme ve çelik proje linkleri mevcuttur. Dilerseniz, belirli gün ve saatlerde düzenleyeceğimiz canlı derslere ücretsiz katılım sağlayabilirsiniz. 

StatikTube Teknik Desteği Var mı?
Video eğitimlerde aklınıza takılan sormak isteğiniz tüm teknik soruları statiktube@gmail.com adresine e-mail olarak veya teknik destek menüsünden bizlere gönderebilirsiniz. Dilerseniz eğitimlerde anlayamadığınız noktalarda, birebir olarak özel bir yazılım desteği ile sizlerle canlı bağlantıda oluşturabiliriz. 

Video Eğitim Kanalı Hangi Projelerden Oluşmaktadır?
Video eğitim kanalında ki projeler tamamen uygulanmış ve inşaatı yapılmış olan gerçek projelerdir. Villa binası, konferans binası, idari binalar, kazıklı temele sahip okul binası, çelik yapılar ve daha fazlasının eğitimi kanalda mevcuttur.

StatikTube Eğitim Kanalında Hangi Yazılımları Kullanacağız?
Video eğitimlerde Protastructure, Protadetails, Autocad kullanmaktayız. Eğitimlerde, daha önceden herhangi bir yazılım bilmeniz gerekmez. Video eğitim ve indirilebilir projelerle birlikte bu yazılımları çok kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz.
StatikTube; sadece yazılım eğitimi veren bir kanal değildir, yapılmış olan gerçek projeleri anlatırken aynı zamanda program da öğreten betonarme ve çelik yapı projelendirme eğitim kanalıdır.
Sizlerin betonarme ve çelik yapı konusunda mühendislik tecrübenizi artıracak her türlü materyal ve döküman eğitim kanalında mevcuttur.

Projelendirmeyi Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?
StatikTube içerisindeki video eğitimler ve indirilebilir proje dökümanları ile sizlerde birkaç saat içerisinde yapı modellemesi ve çizim  üretebilirsiniz. StatikTube eğitim kanalında çok çeşitli yapıların projelendirmesi mevcuttur.
Projelendirme konusunda ileri seviyeye gelmek isterseniz, minimum 4 adet eğitim paketi ile çalışmanız sizin yararınıza olacaktır. Ne kadar çok yapının analiz, hesap ve çizimi üzerinde eğitim alırsanız, mühendislik tecrübeniz daha da ivmelenecektir.

Okulda aldığınız teorik bilgi ve eğitimleri StatikTube ile pratiğe çevirebilirsiniz.
Unutmayınız ki, Uygulamaya elvermeyen teori anlamsız, teoriye dayanmayan uygulama ise kısırdır (Leonardo Da Vinci)

Tüm meslektaş ve öğrenci arkadaşlarımıza başarılar diler ve StatikTube ekibi olarak sizlere en iyi inşaat mühendisliği eğitim araçlarını sunmaktan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla
StatikTube Ekibi